SM systém:   Pripravili sme pre Vás  SM cvičenie v malej skupine max 4. ľudí vždy v čase od 17:30 do 18:30  pondelok až štvrtok v našej Spineclinic pod vedením našich fyzioterapeutov  Katky a Mareka. Mala skupina zabezpečuje individuálny prístup k danej metóde. Čistý čas cvičenia je 50 minút. Prihlásiť sa môžete na e-mailom info@spineclinic.sk . Pripravili sme pre Vás 6 týždňový program kde si príde na svoje každý od začiatočníkov po pokročilých cvičencov. Doporučujeme  absolvovať minimálne dva krát týždenne.

SM systém je metóda, ktorá sa opiera o mnohoročný vývoj a bohaté klinické skúsenosti pacientov s bolesťami chrbta rôzneho pôvodu. Túto metódu využívajú taktiež vrcholoví športovci, ako kondičný tréning alebo v rámci strečingovej prípravy. Ich cieľom je zlepšiť športový výkon a predísť preťaženiu a degeneratívnemu procesu chrbtice a veľkých kĺbov pri danom športe.

Cvičenie SM systému využívame aj ako prevenciu vopred danej degenerácie chrbtice, k odstráneniu a kompenzovaniu nesprávnych pohybových stereotypov, ktoré vychádzajú z moderného sedavého štýlu zamestnania a neprimeranej jednostrannej záťaže pohybového aparátu.  Cviky sú založené na správnej aktivácií svalov, ktoré sa pri pohybe reťazia, nadväzujú jeden na druhý, a umožňujú vyrovnanie chrbtice do strednej línie. Správnou aktiváciou svalových zreťazení dosiahneme pretiahnutie chrbtice smerom nahor, čim dôjde za pomoci trakčnej sily k uvoľneniu tlaku na medzistavcovú platničku a k rovnomernému rozdeleniu pohybu na jednotlivé chrbticové segmenty a veľké kĺby. Týmto procesom sa umožňuje ich výživa, regenerácia aj liečba. Pravidelné cvičenie SM systému dáva chrbtici optimálnu pohyblivosť. V cvičení využívame hlavnú pomôcku – elastické lano spoločne s rôznymi inými pomôckami – balančná podložka a oporné tyče.

Prihláste sa do nášho newslettera
Buďte prví, kto vie o novinkách. Prihláste sa na odber nášho newslettera dnes.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right